Nový Koperník

21.07.2020 09:54
iV Chomoutově se dějí věci!
Diky spolku Los Vesinos a aktivitě KMČ dostane Koperník novou podobu.
Tento projekt je jen začátek!
Zapojte se, ať vypadá Koperník taky podle vašich představ.


Více info v příspěvku níže:


---------

Neseme dobré zprávy: Centrum Chomoutova se bude zvelebovat :)

Spolek Los Vesinos získal v květnu grantovou podporu Nadace Via pro projekt na úpravu veřejné plochy "Koperník - trochu jiná náves." Tento týden byl projektu udělen i souhlas Magistrátu města Olomouce.

Co na Koperníku bude? 
Povolený rámec tvoří: výsadba zeleně (byliny, keře, stromy), zpevněné plochy (cestičky, mlatové povrchy) a další mobiliář (lavičky aj. menší prvky). Větší terénní valy nyní není na ploše možné umístit. 

Jaké nápady zatím v anketě padly (a jsou v souladu s vydaným souhlasem MMOL)? 
Odclonit plochu od silnice a od slunce stromy, živým plotem, umístit ohniště využitelné při Pálení čarodějnic, počítat s plochou pro kluziště v zimě, pracovat s vodním prvkem (např. mlýnky, pítka, rybníček), umístit zde jedlé keře a ovocné stromy, umístit lavičky a stoly, mít zde workoutové hřiště pro mládež a dospělé, stojany na kola pro cyklisty ...

Jak nám můžete pomoci?
Stále sbíráme nápady pro podzimní veřejné projednání, kde bude vybraný krajinný architekt s místními lidmi tvořit konečný návrh místa. 
Možná během prázdnin uvidíte prvek, který vás zaujme a zdá se Vám pro Koperník perfektní. Sdílejte ho s námi zde, a to formou odkazu či fotografie. 
Stále vítáme pomocníky do týmu - na pomoc s průběžnou propagací, organizací projednání s veřejností, komunitní brigády či fundraisingové aktivity. Staňte se i Vy součástí proměny srdce Chomoutova. 
Přihlásit se můžete na telefonu 774 036 08 nebo emailu lenka@losvesinos.cz.

Partnerem projektu je Komise městské části Chomoutov, která přislíbila akci finančně podpořit, a dále mateřská škola Baarova, která se bude podílet na propagaci a realizaci projektu.

--------