PUBLIKACE HISTORIE A SOUČASNOST DĚDINY CHOMOUTOV JE NA SVĚTĚ! K PRODEJI BUDE V RÁMCI SOUSEDSKÉ SLAVNOSTI 14. ZÁŘÍ.

10.09.2019 13:42
V rámci sousedské slavnosti pořádané spolkem Los Vesinos proběhne křest a prodej dlouho očekávané publikace. Kniha o 133 stranách zachycuje historii této lokality od nejstarších dob až po současnost. Chomoutované ji vydali svépomocí.

"Publikace je členěna do 3 hlavních kapitol dle období – Starší dějiny Chomoutova, V moderní době a Téměř současnost. Má také bohatou přílohu ve formě fotografií, statistik či historických map," uvedl autor Jakub Huška, který na knize pracoval více než dva roky. Přípravu knihy finančně podpořila Komise městské části. Chybějící finance na vydání knihy pak získal spolek Los Vesinos z grantu Nadace Via a z příspěvků místních občanů v dárcovské kampaně Darujme.cz.

 
"Máme radost, že se publikaci povedlo dotáhnout do konce a sami místní občané vydání aktivně podpořili. Teď to s nimi chceme společně oslavit," říká Blanka Masaryková ze spolku Los Vesinos.
 
V rámci sobotní slavnosti se konají dvě komentované procházky po Chomoutovu. V 10:00 začne procházka s autorem publikace Jakubem Huškou u mostu na Dalimilově ulici. Ve 14:00 je pak od kaple Navštívení Panny Marie naplánovaná procházka pro rodiny s dětmi. Samotný křest publikace proběhne v 15:30 na veřejné ploše, nazývané místními Koperník, na ulici Hrachoviska. Je připraven také doprovodný program: tvůrčí dílny, street-artový workshop, knižní swap-shop, fotopoint, sousedský raut či živá hudba. 
 
Publikace bude během odpoledního programu k prodeji za cenu 180 korun.