Výstava fotografií Chomoutova jako výzkumný nástroj pro analýzu života v naší městské části

23.02.2021 13:56

Srdečně vás zveme 26. 2. 2021 v 16:00 na online výstavu, kterou zaštiťuje Galerie sociální fotografie na Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie, Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Proč zrovna Chomoutov? Střetem různých okolností a propojení událostí se stalo, že fotografie, které před pár lety pořídili v Chomoutově studenti ZUŠ M. Stibora, a které později vystavovali na různých místech, zaujali i odbornou veřejnost. V tomto případě byla na jedné z výstav položená otázka „Zajímalo by nás, jak se lidem v Chomoutově opravdu žije a jaké problémy a jaké radosti tam řeší jeho obyvatelé?“. Takže vznikl tým na Univerzitě Palackého, který využil fotografie jako výzkumný nástroj. Od dotázaných lidí, kteří v Chomoutově žijí tak dostali informace, co v nich konkrétní fotografie vyvolá, jaké vzpomínky, události, nálady…

První výsledky analýzy ukazují na čtyři fenomény života v Chomoutově:

 

  • silniční průjezd celým Chomoutovem;
  • místo ke společnému setkávání;
  • vesničan nebo měšťák?;
  • střet starého s novým

 

Každý z nás si pod tím představí něco jiného, a v každém to vyvolá jiné emoce. Pojďte se podívat na fotografie a napište nám váš pohled na místo, ve kterém tady společně žijeme.

 

www.facebook.com/galeriesocialnifotografie