Spolky

Sbor dobrovolných hasičů v Chomoutově vznikl v roce 1884 s počtem 25 členů. První valná hromada se uskutečnila 22. března 1884. O d roku 1886 až do dnešního dne jsou ty nejdůležitější aktivity SDH CHomoutova zapsány v Protokolní knize. Ta první je psaná od roku 1886 do roku 1913. Najdete ji ZDE. V současnosti se členové SDH významně podílejí na pořádání kulturních a společenských akcí v Chomoutově ve spolupráci s komisí MČ. Více o činnosti SDH Chomoutov najdete na  Facebooku SDH Chomoutov.

 

TJ Sokol Chomoutov má dlouholetou historii. Dokladují to fotografie pamětníků, které si můžete prohlédnout v galerii. V současnosti se aktivně věnují fotbalu a to ve všech věkových kategoriích. Více o aktivitách najdete na TOMTO odkaze.

 

Klub seniorů v Chomoutově sdružuje seniory a vytváří pro ně kulturní, společsnký a vzdělávací program. Místem setkávání je zasedačka v hasičské zbrojnici každé úterý (nebo podle programu klubu). Pokud se chcete stát členy klubu, kontaktujte paní Šimkovou na čísle 737 180 082.

 

O.KU.S Chomoutov - Ochotnický KUlturní Spolek je sdružení dobrovolníků, kteří se aktivně a ochotně podílejí na pořádání kulturních akcí pro občany. Členem se může stát každý kdo má chuť a zájem udělat něco pro sebe a ostatní. Úzce spolupracuje s Komisé městské části na organizování akcí pro občany. Stačí se přihlásit do otevřené skupiny na Facebooku.

 

Los Vesinos z.s. (založena 2018) je skupina lidí, kterým není jedno, jak se žije v Chomoutově. Podporujeme přátelskou a otevřenou komunitu a spolupráci všech místních organizací. Chceme dosáhnout zbudování alespoň jednoho veřejného, celoročně dostupného místa k setkávání místních obyvatel. Kdo se chce přidat a podílet se na pozvednutí kultury a dobrého místa pro život, najde nás na Facebooku Los Vesinos - Chomoutované sobě nebo na www.losvesinos.cz. Vítáme každého kdo má chuť něco změnit.