10 000 kroků

Chomoutov se opět přihlašuje do dubnové výzvy 10000 kroků. Vyzýváme vás k účasti!


Cílem je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. Výzva 10 000 kroků pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což zhruba odpovídá 7,5 kilometru. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji účastníci v podobě printscreenu nahrávají do svého profilu.

Od podzimu 2022 je možné využít také naší nové aplikace. Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Snahou je umožnit umístění na prvních místech "výkonnostního" žebříčku i starším lidem a lidem s vysokým BMI. Chomoutov bude jako vždy bojovat o pohár Galské vesnice, který už jsme jednou získali, a to v dubnu 2022.

Ohlédnutí za rokem 2022

Co napsala o výzvě Jiřina Šimková, předsedkyně Klubu pro seniory v Chomoutově "Proto jsme v ŘÍJNU r. 2021 rádi přijali výzvu zúčastnit se celorepublikové "Virtuální pouti z Mníšku do Bruntálu", t.j. denně ujít 10.tis. KROKů. Cílem výzvy není doslova každý den ujít 10 tis. kroků, ale chodit častěji než dosud, chodit pro radost i zdraví a pro dobré vztahy s kamarády.. Chomoutovské DOROSTENKY obsadily 25.místo z 505 přihlášených týmů!! Veliká radost - takový výsledek nikdo nečekal."

Ještě větší radost jsme zažili při opakované účasti v DUBNU r.2022: Chomoutov se umístil na 32.místě z 91 účastnických měst a obcí. Nejstarším účastníkem celé výzvy byl náš člen 96ti letý p. Stanislav Beza, který za účast obdržel z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje upomínkový diplom. V rámci soutěže o putovní pohár Galské vesnice, vyhlášené pro obce do 1500 obyvatel, jsme obsadili dokonce PRVNÍ místo a pohár tak získali.

ŘÍJNOVÉ výzvy r.2022 - 10.tis. kroků se za klub zúčastnilo 9 členů a přispěli tak k umístění Chomoutova na 42.místě z 86 soutěžících měst a obcí z celé ČR.

V soutěži o pohár Galské vesnice jsme tentokrát obsadili 3. místo a pohár nezískali.

Tým seniorek "DOROSTENEK" se z 852 soutěžících týmů umístil na krásném 126. místě.

Umístění jednotlivců za Chomoutov - účast 41 chodců a chodkyň:

1. místo p. Miluše Śvarcová
2. p. Dana Švestková - členka klubu pro seniory
3. p. Lucie Bubelová
4. p. Pavel Koutný - nejlepší ze soutěžících mužů, ale až po 3 seniorkách !!!!

Z námi dosažených výsledků je vidět, že i v pokročilém věku se dá něco dokázat. Je třeba zapomenout na zbytečný ostych a posílit sebedůvěru!