Gulášfest

sobota 12. září 2020, hřiště TJ Sokol Chomoutov

 

Podmínky soutěže

Vstupné
Vstup volný. Každý návštěvník si může zakoupit 5 hlasovacích kuponů za 50 Kč, a tímto dají své hlasy jednotlivým soutěžním družstvům. Prodej kupónů není počtem nijak omezen.
 
Propozice
Družstvo v počtu 5 členů (trenér, masér, kotelník, kuchař, zásobovač). Družstvo si určí svůj název a soutěžní heslo nebo pokřik. Hodnotí se originalita provedení.
 
Účel akce
Odpočinout si od stresových situací v zaměstnání a užít si jiné vaření, než jsme zvyklí. V prvé řadě jde však o zábavu.
 
Zadání 
Uvařit kotlíkový guláš v daném čase z dodaného vepřového masa v kotlíku vytápěným ohněm, včetně kultury, profesionality a nazdobení stánku.
 
Cíl akce
Možnost výhry hodnotných věcných cen. Pobavení a dobrá zábava během celého dne.
 
Podmínka soutěže
Věnovat 3 porce uvařeného guláše k degustaci pro odbornou porotu. Ostatní uvařený guláš nabídnout návštěvníkům. Body za získané žetony od návštěvníků budou pořadateli sečteny a budou oceněny věcnými cenami v hodnocení laické veřejnosti.
 
Startovné
Zdarma
 
Družstvo si zajistí
Kotlík, ingredience, popř. vývar, zeleninu – nenakrájenou, výzdobu stánku, stylové oblečení, pracovní nářadí a úklid prostoru po vaření včetně ohniště.
 
Pořadatel zajistí
Hodnotné ceny a soutěžícím v odborné i laické soutěži, pitnou vodu, dřevo na topení, plastové misky a lžíce, 3 kg vepřového masa, písek pro podklad ohniště, kolečka na písek, lopatu, hodnotící porotu a doprovodný program. Přidělí jednotlivým soutěžním družstvům startovní čísla a určí prostor k vaření.
 
Porota hodnotí
Vlastnosti guláše (barvu, vzhled, chuť a vůni), originální název družstva, stylový oděv, výzdobu a atmosféru na stánku, práci, čistotu na pracovišti. Hodnotit se bude průběžně během celé doby přípravy, vaření a výdeje gulášů.
 

Hodnotící tabulka

 
Vlastnost maximum bodů dobrý velmi dobrý vynikající
Výzdoba stánku, vzhled, atmosféra, prezentace 3 1 2 3
Barva a vzhled guláše 10 1 - 3 4 - 7 8 - 10
Chuť a vůně guláše 10 1 - 3 4 - 7 8 - 10

Družstvo svým podpisem bezvýhradně souhlasí s podmínkami a soutěží na vlastní riziko.

 

 

Kontakt na organizátora

Komise městské části Olomouc - Chomoutov | Petr Vepřek - předseda komise | +420 731 184 111 | olomouc.chomoutov@gmail.com