Chomoutovský Gulášfest 2022 

3. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů
Sobota 3. 9. 2022 hřiště TJ Sokol Chomoutov

 

 

Program:

10:00 - prezentace soutěžních družstev + zahájení

10:30 – slavnostní zahájení

10:00 – 14:00 – samotné vaření a průběžné hodnocení poroty

Cca 15:00 – vyhlášení výsledků, druhé vyhodnocení (odborné a hodnocení návštěvníků).

 

Vstupné:

Vstup volný. Každý návštěvník si může koupit sadu 10 ks hlasovacích lístků v ceně 100 kč, a za degustační porci guláše zaplatí nejméně 1 lístek.

 

Propozice:

Družstvo v libovolném počtu členů (trenér, masér, kotelník, kuchař, zásobovač, případně další důležité osoby). Družstvo si určí svůj název a soutěžní heslo nebo pokřik. Hodnotí se originalita provedení. Přihlášku vyplňte zde do 30. 8. 2022 nebo volejte 731 184 111.

 

Účel akce:

Odpočinout si od stresových situací v zaměstnání a užít si jiné vaření, než jsme zvyklí. V prvé řadě jde však o zábavu.

 

Zadání:

Uvařit kotlíkový guláš v daném čase z dodaného vepřového masa v kotlíku vytápěným ohněm, včetně kultury, profesionality a nazdobení stánku.

 

Cíl akce:

Možnost výhry hodnotných věcných cen. Pobavení a dobrá zábava během celého dne.

 

Podmínka soutěže:

Věnovat 7 porcí uvařeného guláše k degustaci pro odbornou porotu. Ostatní uvařený guláš nabídnout návštěvníkům. Body za získané žetony od návštěvníků budou pořadateli sečteny a budou oceněny věcnými cenami v hodnocení laické veřejnosti.

 

Startovné:

Zdarma

 

Družstvo si zajistí:

Kotlík, ingredience, popř. vývar, zeleninu – nenakrájenou, výzdobu stánku, stylové oblečení, pracovní nářadí a úklid prostoru po vaření včetně ohniště.

 

Pořadatel zajistí:

Hodnotné ceny a soutěžícím v odborné i laické soutěži, pitnou vodu, dřevo na topení, plastové misky a lžíce, 3 kg vepřového masa + 1 pivo pro každého člena  (max 5 piv/Kofol pro družstvo), písek pro podklad ohniště, kolečka na písek, lopatu, hodnotící porotu a doprovodný program. Přidělí jednotlivým soutěžním družstvům startovní čísla a určí prostor k vaření.

Porota hodnotí:

Vlastnosti guláše (barvu, vzhled, chuť a vůni), originální název družstva, stylový oděv, výzdobu a atmosféru na stánku, práci, čistotu na pracovišti. Hodnotit se bude průběžně během celé doby přípravy, vaření a výdeje gulášů.

 

 

Vlastnost

maximum

bodů

dobrý

velmi dobrý

výborný

Výzdoba, vzhled a atmosféra stánku

 

3

 

1

 

 

2

 

3

Barva a vzhled guláše

10

1-3

4-7

8-10

Chuť a vůně guláše

10

1-3

4-7

8-10

 

Přihláška

Vaše družstvo přihlašte do 30. 8. 2022. Přihlášku vyplňte zde nebo volejte 731 184 111, případně pište na predseda.chomoutov@gmail.com