iHledačka / questingová stezka

Stáhněte si první chomoutovskou hledačku. Průvodcem na ní Vám bude komár - Floutek.

V sobotu 3. října 2020 oficiálně spouštíme první chomoutovskou hledačku. Je přístupná všem, celoročně a zdarma. Nese název: Co vyprávěl komár?

 STÁHNOUT HLEDAČKU>> 

Hledačka je zábavná stopovací hra v krajině. Naše trasa měří něco přes jeden kilometr a strávíte na ní necelou hodinu. Vašim úkolem je v rámci osmi zastavení postupně posbírat indicie, které Váš dovedou až k pokladu v cíli. Hra je určená nejen pro místní rodiny s dětmi, zábavu si na ní užije i nemístní turista. 

Kudy stezka vede? V krajině žádné značení nehledejte, vše je ukryto jen a pouze v tištěném průvodci. Ten díky atraktivní grafice působí spíše jako komiks. Zvláště děti se tak rychle ztotožní s komárem - floutkem a jeho vtipnými komentáři.

Hledačku mohou využít i základní školy k netradičnímu způsobu výuky. Jako nástroj místně zakotveného učení vede děti k aktivnímu občanství. Přibližuje jim hravou formou ekologická, ekonomická a sociální témata v místě, kde žijí. A má ještě jeden bonus - který ocení nejen učitelé literatury - trasou provádí ve verších! 

Hledačku Co vyprávěl komár? finančně podpořil Olomoucký kraj v rámci projektu Hrajem (si) s Olomouckým krajem. Průvodce k hledačce je volně ke stažení ve formátu pdf zde a na webu místního spolku www.losvesinos.cz

 

info převzaté z webu www.losvesinos.cz